pigmentacja skóry głowy

Miejscowa utrata włosów niejednokrotnie jest przyczyną kompleksów i niekomfortowego samopoczucia. Łysienie dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Pigmentacja skóry głowy skutecznie zamaskuje widoczną łysinę. Zabieg optycznie zagęszcza włosy i sprawia, że łysina jest mniej widoczna.

Pigmentacja medyczna głowy - kiedy stosować?

Pigmentacja skóry głowy jest przydatna nie tylko w łysieniu. Pomaga również uzupełnić braki w owłosieniu w sytuacjach, gdy na głowie obecne są blizny po oparzeniach, urazach skóry czy operacjach. Miejsca, w których nie ma włosów pigmentuje się barwnikiem w kolorze włosów.

 

Po zabiegu blizna lub obszar, w którym włosy nie odrosły staje się mniej widoczny i kolorystycznie pasuje do koloru włosów.

Dowiedz się więcej o pigmentacji głowy >>

pigmentacja skóry głowy
Na czym polega pigmentacja skóry głowy?

Makijaż permanentny skóry głowy polega na dorysowaniu setek maleńkich włosków, punkcików, które imitują włosy. Setki punkcików uzupełniają brakujące miejsca po włosach i optycznie zagęszczają je. Podczas zabiegu linergistka dobiera odpowiedni do koloru skóry i włosów barwnik a następnie przystępuje do pigmentowania skóry głowy.

Zabieg należy powtarzać średnio raz do roku. Częstotliwość uzupełniania zależy od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry.