Pielęgnacja skóry po zabiegu pigmentacji medycznej

Uwaga!

Wszystkie zabiegi są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, również dla tych osób, które zakończyły terapie przeciwnowotworowe, np. chemioterapię. Preparaty stosowane w zabiegach w żaden sposób nie wchodzą w reakcję z przyjmowanymi lekami i nie wywołują uczuleń.

Pigmenty Long-Time-Liner® wykorzystywane w Centrum Makijażu Magdy Bogulak są całkowicie naturalne i posiadają wszelkie certyfikaty poświadczające ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Pielęgnacja po pigmentacji medycznej jest niezwykle ważnym etapem po zabiegach pigmentacyjnych.

Pielęgnacja skóry po zabiegu pigmentacji medycznej brwi

W pierwszych tygodniach od wykonania zabiegu nie jest wskazanie dotykanie okolic brwi oraz wykonywanie wszelkich zabiegów złuszczających. Nie należy wówczas również korzystać z sauny, solarium i basenu. Po tym okresie nie są wymagane żadne szczególne zabiegi pielęgnacyjne.

Pamiętać należy, że trwałość pigmentacji medycznej brwi metodą włoskową szacuje się na ok. 7 miesięcy (czas blaknięcia barwnika). Aby odświeżyć uzyskany efekt należy po tym okresie zgłosić się na zabieg uzupełniający.

Pielęgnacja po pigmentacji medycznej oczu

Przez ok. 14 dni od wykonania pigmentacji nie należy korzystać z solarium, sauny i basenu. O pigmentowaną skórę należy wtedy dbać szczególnie delikatnie. Do pielęgnacji powinno się używać kosmetyków polecanych przez linergistkę. Nie wolno przez ten czas myć pigmentowanych miejsc mydłem oraz nie używać kosmetyków kolorowych. Po zagojeniu oczu nie można pozwolić na zbytnie przesuszenie skóry. Unikać też należy opalania pigmentowanej skóry i stosowania ostrych peelingów.

Pielęgnacja po pigmentacji medycznej ust

Usta po zabiegu będą lekko opuchnięte a skóra wokół nich zaczerwieniona. Po kilku godzinach sytuacja wróci do normy. Barwa ust po zabiegu jest intensywna i ulegnie w ciągu 4-7 dni stopniowemu wyblaknięciu; nawet do 50% barwy wyjściowej. Ostateczny kształt i kolor uzyskiwany jest po wykonaniu drugiego zabiegu, który należy obowiązkowo wykonać.

Przez 3 dni od wykonania zabiegu należy przyjmować preparat przeciwwirusowy Heviran, który będzie Cię chronił przed opryszczką. Przez ok. 14 dni od wykonania pigmentacji nie należy korzystać z solarium, sauny i basenu. O pigmentowaną skórę należy wtedy dbać szczególnie delikatnie – nie moczyć, trzeć oraz dotykać. Do pielęgnacji powinno się używać kosmetyków polecanych przez linergistkę. Kilka razy dziennie pigmentowane usta należy nawilżać kremem firmy Long-Time-Liner®, który po zabiegu otrzymasz od linergistki. Po kilku dniach krem z witaminą E można zastąpić np. Shea Lip Balm.

Pielęgnacja po pigmentacji medycznej - skóra (bielactwo / blizny / piersi / głowa)

Po zabiegu pigmentacji medycznej należy szczególnie dbać o skórę miejsc pigmentowanych. Nie należy jej trzeć, dotykać ani myć mydłem. Unikać trzeba promieniowania słonecznego i nie opalać miejsc pigmentowanych. Warto więc, a nawet trzeba do czasu zagojenia zrezygnować z sauny, basenu, solarium i zabiegów SPA. Po zabiegu pigmentacji należy stosować się do zaleceń linergistki i używać jedynie poleconych przez nią kosmetyków.

Zabiegi i szkolenia

ul. Piękna 52, Warszawa
T: +48 22 629 14 08
E: magdalena@bogulak.eu

Godziny otwarcia:
pon – pt: 9.00 – 21.00
sobota: 8.00 – 16.00

Sprzedaż

Rafał Prejs
Specjalista ds. sprzedaży
T: +48 668 223 101
E: sklep@bogulak.pl

Godziny przyjmowania zamówień:
9.00 – 16.00

Sprzedaż online:
sklep.bogulak.pl