Miejscowa utrata włosów niejednokrotnie jest przyczyną kompleksów i niekomfortowego samopoczucia. Łysienie dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Widoczną łysinę można skutecznie zamaskować dzięki pigmentacji medycznej. Zabieg optycznie zagęszcza włosy i sprawia, że łysina jest mniej widoczna.

Pigmentacja skóry głowy.

Pigmentacja skóry głowy jest przydatna nie tylko w łysieniu. Pomaga również uzupełnić braki w owłosieniu w sytuacjach, gdy na głowie obecne są blizny po oparzeniach, urazach skóry czy operacjach. Miejsca, w których nie ma włosów pigmentuje się barwnikiem w kolorze włosów. Po zabiegu blizna lub obszar, w którym włosy nie odrosły staje się mniej widoczny i kolorystycznie pasuje do koloru włosów.

Na czym polega zabieg pigmentacji medycznej skóry głowy?

Makijaż permanentny skóry głowy polega na dorysowaniu setek maleńkich włosków, punkcików, które imitują włosy. Setki punkcików uzupełniają brakujące miejsca po włosach i optycznie zagęszczają je. Podczas zabiegu linergistka dobiera odpowiedni do koloru skóry i włosów barwnik a następnie przystępuje do pigmentowania skóry głowy. Zabieg należy powtarzać średnio raz do roku. Częstotliwość uzupełniania zależy od stopnia złuszczania się naskórka i indywidualnych właściwości skóry.